Tıkanıklık Açma Servisi

TIkanıklık Açma ServisiTıkanıklık Açma Servisi

Binaların eskimesiyle birlikte günümüz sorunlarından biri olan tesisat sorunlarıyla oldukça sık rastlanmaya başlandı. Binalar eskidikçe kanalizasyon ve su tesisatı gereçleri de eskiyerek arızalara yol açmaktadırlar. Bu arızalar için çeşitli çözüm yöntemleri mevcut olmaktadır. İnsanlar tesisat sorunlarıyla karşılaştıklarında Tıkanıklık Açma Servisi başvurma ihtiyacı duymaktadırlar. Türkiye’nin mevcut şehir altyapısı sebebiyle lavabo, tuvalet ve kanalizasyonların periyodik olarak bakıma ihtiyaçları vardır. Tıkanıklık Açma Servisi hizmetlerinden yararlanılarak periyodik olarak yapılan bakımlar sayesinde birçok tıkanıklık ve arıza durumlarının önüne geçilebilmektedir.

Tıkanıklık Açma Servisi Yöntemleri

 • Kameralı Tuvalet Açma: Kameralı tuvalet açma hizmetlerinde tıkanıklığın bulunduğu yer tespit edilerek çeşitli araç gereçlerle temizleme hizmeti sunulmaktadır. En son teknoloji arıza tespit yöntemlerinden olan bu yöntem kullanıcılar için kesin çözüm fırsatı sunmaktadır.
 • Lavabo Açma Yöntemleri: Su tesisatı açma yöntemleri uygulanırken ilk aşama arızayı tespit etmektir. Arıza tespiti yapılırken çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar su tesisatı arızalarını tespit etmede akustik ses yükseltme prensibiyle çalışarak arızaları noktasal olarak tespit etmektedir. Normal ses düzeyini onlarca kat yükselterek ses dalgalarını bilgisayar ekranına yansıtarak arızanın bulunduğu konumu belirleme özelliğine sahiptir. Tıkanıklık Açma Servisi hizmetlerinden yararlanarak tıkanıklık oluştuğunda kolayca tamir ettirebilir ve su tesisatını yenileyerek olası arızalardan kurtulmak mümkündür.
 • Lavabo ve Tuvalette Koku Giderme: Gider boruları yapılırken boruya belirli bir eğim verilerek atık suyun gitmesi için uygulanmaktadır. Çok fazla eğim uygulanırsa pislik geride kalarak su akışı sağlanır fakat pislik birikiminin önüne geçilememektedir.  Bir süre sonra biriken bu pislik kötü koku oluşumuna sebebiyet vermektedir. Çeşitli dezenfektan ve boru eğimi sağlama uygulamaları sayesinde lavabo ve tuvaletlerde oluşan tıkanıklık çözülerek oluşturduğu koku bertaraf edilmektedir. Lavabo ve tuvaletlerde oluşan koku her zaman bir tesisat arızası olduğunun habercisidir. Tıkanıklık Açma Servisi hizmetlerinden yararlanılarak bu arızalar tamir edilerek kötü kokunun önlemi alınabilmektedir.

Lavabo Tıkanıklığı ve Koku Oluşumu İçin Alınacak Önlemler Nelerdir?

 • Mutfak lavabolarında en çok karşılaşılan ihmal çay diplerinin lavaboya öylece dökülmesidir. Çay dipleri süzgeç ile iyice süzüldükten sonra yıkanmalıdır. Aksi halde çay dipleri suda çözünmediği için borularda birikerek tıkanıklık oluşturmaktadır.
 • Tabaklarda ve tencerelerde kalan yemek artıkları çöpe atıldıktan sonra lavaboda yıkanmalı ve yemek artıklarının lavaboya girmesi engellenmelidir.
 • Kürdan, sigara izmariti, ambalaj parçacıları gibi suda erimeyen ve birikmesi halinde tıkanıklık oluşturacak maddeler lavabonun giderine atılmamalıdır.
 • Bakliyat yıkarken ya da ayıklanırken süzgeç yardımıyla yapılarak lavaboya dökülmemesi sağlanmalıdır.
 • Atık kızartma yağları lavabolara dökülmemelidir. Kızartma yağları doğaya zarar vererek tonlarca içme suyunu kullanılmaz hale getirerek su tesisatı araçlarına da zararlar vermektedir.
 • Lavabo sifonlarının iç kısımları pislik oluşumuna müsait yerlerdir bu nedenle belirli aralıklar ile sifon temizliği yapılabilir ya da yenisi ile değiştirilmelidir.
 • Tuvalet ve lavabolarda oldukça kalın peçeteler ve tuvalet kağıtları kullanmaktan kaçınılmalıdır. Kağıt gibi maddeler kullanılmamalıdır. Bu maddeler birikerek zamanla kalıntı oluşumuna sebebiyet vermektedirler.

Uygulanacak tedbirler sayesinde tuvalet ve lavabolarda kalıntı oluşumu engellenebilir ve kötü koku oluşumunun önüne geçilebilir. Sağlıklı yaşam için sağlıklı tuvalet ve lavabo kullanımına dikkat edilmelidir.

Tıkanıklık Açma Servisi Hizmetleri:

Yaşam alanlarındaki pek çok noktada Tıkanıklık Açma Servisi hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda iletişime geçilen firmalardan aşağıdaki hizmetlerden biri alınabilir:

 • Banyo Gideri Açma
 • Kanal Açma – Tıkalı Kanalizasyon Giderleri Açma Hizmetleri
 • Klozet Tıkanıklığı Açma
 • Mutfak Tıkanıklığı Açma
 • Tıkalı Boru Açma
 • Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma
 • Su Tesisatı Hizmetleri
 • Su Kaçağı Tespitleri

Vb. tıkanıklık ve kanal açma hizmetlerini gerçekleştirmektedir.  Her türlü tesisat arızalarında bu hizmetlerden yararlanarak birkaç saat içerisinde çözüme ulaşarak sorunsuz tesisata sahip olabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara